Kto sprzedaje meble biurowe? Jeśli są to meble używane, to zapewne firma, która likwiduje działalność, albo przedsiębiorstwo, które zmienia wystrój pomieszczeń. Jeśli są to meble nowe, najprawdopodobniej będzie to producent, pośrednik, lub sprzedawca. Każdy z tych podmiotów boryka się z jednym najważniejszym pytaniem: gdzie sprzedać meble biurowe, aby szybko znaleźć kupca?
Reklama dźwignią handlu – dobry marketing jest kluczem
Reklama i marketing to pojęcia, bez których nie funkcjonuje prawidłowo żadne przedsiębiorstwo produkcyjne, czy handlowe. Produkując, lub sprzedając meble biurowe, trzeba znaleźć odbiorców w postaci kontrahentów i kupujących. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta – inwestując w marketing. Banery, ogłoszenia, posty sponsorowane na portalach społecznościowych, profesjonalna strona internetowa, spoty w mediach – wszystkie chwyty dozwolone. Jeśli jesteśmy widoczni i kojarzeni, to już połowa sukcesu.
Komis meblowy przyjmie, i sprzeda
Dobrym pomysłem w przypadku mebli używanych jest komis meblowy. Likwidując firmę i wyprzedając wyposażenie, często nie wiemy, co z nim dalej począć. Nieubłaganie zbliża się termin oddania budynku, a tu w zanadrzu pełna firma mebli, drukarek, i komputerów. Warto zadzwonić, lub pojechać do komisu i porozmawiać z właścicielem. Często zarówno początkujące przedsiębiorstwa, jak i te z utrwaloną pozycją na rynku, otwierające nowe filie, wyposażające firmę w meble biurowe i osprzęt, poszukują tanich rozwiązań. Niewątpliwie meble zakupione w komisie to dla nich mniejszy wydatek, a osoby odsprzedające meble w komisie, mogą odzyskać część zainwestowanych funduszy.
Ogłoszenia w internecie
Ogłoszenia w internecie to nieustannie źródło informacji dla wszystkich, którzy czegoś poszukują. Czasem jest to kwatera na wakacje, czasem nowa torebka, a bywa, że i meble do nowo wyposażanego biura. Ogłoszenia możemy zamieszczać na lokalnych portalach ogłoszeniowych, wtedy, jeśli sprzedajemy złożone już meble używane, osoba zainteresowana może podjechać i zabrać meble, omijając koszty przesyłki i składania mebli, które zwykle w sprzedaży internetowej wysyłane są w paczkach do samodzielnego montażu. Jeśli sprzedajemy nowe meble i chcemy znaleźć odbiorców, warto korzystać z popularnych portali sprzedażowych. Możemy wystawić nieskończoną ilość ofert, jednak należy liczyć się z opłatą, którą pobierze portal za pośredniczenie w sprzedaży przedmiotów. Zamieszczenie ogłoszenia o sprzedaży mebli na portalu ogłoszeniowym ma jeszcze jedną zaletę. Mianowicie możemy negocjować cenę wystawionych mebli. Przykładowo ktoś, kto jest zainteresowany zakupem biurka, na pewno chętnie posłucha o zniżce, która przysługuje mu na zakup regału i szafki.
Sklep stacjonarny
Sklepy stacjonarne są wciąż największym sprzedawcą mebli. Niektórzy klienci wolą meble dotknąć, zobaczyć i sprawdzić, czy są porządnie wykonane. Sprzedaż mebli w sklepie stacjonarnym to z pewnością dobre rozwiązanie. Możliwość przygotowania zachęcającej ekspozycji, oraz doradztwo pracowników bardzo pomagają w sprzedaży. Warto pamiętać o ważnych zagadnieniach, czyli promocja i wyprzedaż, które jak magnes przyciągają tłumy potencjalnych klientów. Sklep stacjonarny po prostu sprzedaje i dostarcza. Klient nie musi martwić się kosztami przesyłki, może również zlecić za dodatkową opłatą złożenie mebli na miejscu. To również dobry pomysł na dodatkowy dochód dla sklepu.
Zobacz również:
- Szczecin komody https://archinova.studio/catalog/meble/komody-regaly
- sklep z dywanami Szczecin https://archinova.studio/catalog/meble/dywany
- Szczecin fameg https://archinova.studio/nasze-marki/fameg
Sprzedaż internetowa
Sprzedaż internetowa to niezwykle popularna forma sprzedaży, również mebli i nie tylko biurowych. Będąc właścicielem firmy produkującej, lub sprzedającej meble, z pewnością zainwestujemy w stronę internetową, na której możemy zamieścić ofertę. Jednak to nie wszystko. Możemy również założyć profesjonalny sklep internetowy, w którym będziemy sprzedawać meble biurowe. To bardzo wygodna forma sprzedaży, choć wiąże się z zatrudnieniem osób do obsługi internetowej sklepu, oraz pakowania i wysyłania zamówień. Ta forma sprzedaży mebli z pewnością ogranicza koszty. Nie trzeba inwestować w dużą reprezentacyjną przestrzeń sprzedażowa i ekspozycje, a wystarczy większe pomieszczenie na magazyn i przygotowanie mebli do wysyłki.
Poznaj również:
- wyspa handlowa https://kreo-market.pl/oferta/wyspy/
Poczta pantoflowa działa cuda
Zamknięcie firmy i sprzedaż wyposażenia to dobry sposób na odnowienie dawnych kontaktów. Warto zadzwonić do swoich dawnych kontrahentów, znajomych, czy poinformować sąsiadów prywatnych i tych posiadających firmy o wyprzedaży umeblowania. Z ust do ust rozniesie się informacja i z pewnością zgłosi się ktoś zainteresowany. Wcale nie musimy sprzedać całego wyposażenia jednej osobie lub podmiotowi. Być może kolega kupi biurko, sąsiednie biuro zaopatrzy się w brakujące u nich regały, a znajoma zakupi kilka szafek, które przydadzą jej się w domku letniskowym. Dobrym pomysłem jest również wstawienie ogłoszenia na profilu prywatnym portalu społecznościowego, należy pamiętać jednak o nadaniu mu statusu publicznego. Zazwyczaj ogłoszenia te udostępniane są dalej przez aktywnych znajomych, a tym samym zwiększa się ich zasięg, co z pewnością ułatwi znalezienie kupca.