Pedicure leczniczy – cudowny zabieg dla Twoich stóp


Usługi, Zdrowie / wtorek, 6 października, 2020

Pedicure leczniczy – cudowny zabieg dla Twoich stóp, to zabieg kosmetyczny polecany w szczególności osobom zmagającym się z odciskami, modzelami, nagniotkami oraz wrastającymi paznokciami. Tego typu zabiegi przeprowadzane są przez profesjonalne kosmetyczki, które bez problemu poradzą sobie z wszelkimi zmianami skórnymi stóp. Dowiedz się ,na czym polega pedicure leczniczy i jakie korzyści przyniesie dla twojego ciała.

Dlaczego warto zainwestować w kurację pedicure leczniczy?

Nasze stopy każdego dnia są bardzo narażone na powstawanie zmian skórny. W szczególności jest to spowodowane noszeniem zbyt małych butów, często jednak zmiany skórne na stopach są uwarunkowane genetycznie. Dla osób mających problemy z odciskami, modzelami, nagniotkami i wrastającymi paznokciami są idealnym rozwiązaniem, pozwalającym na systematyczną profilaktykę stóp. Ważne jest to nie tylko ze względów estetycznych, ale również leczniczych. Obolałe stopy mogą wpłynąć negatywnie na cały nasz organizm, w szczególności na stawy, kolana oraz kręgosłup. Nie należy zapominać o stopach i dbać o nie tak jak o każdy inny organ naszego ciała. Znaną maksymą jest, że zdrowsze życie to dłuższe życie. Zainwestuj w pedicure leczniczy i ciesz się dobrym samopoczuciem.

Jak przebiega zabieg pedicure leczniczy?

To tak naprawdę rozszerzony pedicure pielęgnacyjny. Podczas takiego zabiegu możliwa jest rekonstrukcja paznokcia, czy też usunięcie zmian grzybiczych. Pomocny w tym przypadku jest bakteriobójczy żel, a także leki doustne. Warto bardzo mocno podkreślić, że zabieg pedicure leczniczy jest całkowicie bezbolesny, Na początku stopy pacjenta są dezynfekowane. Następnie specjalista za pomocą narzędzi chirurgicznych usuwa zrogowaciały naskórek. Później szlifuje płytkę naskórka, usuwając zbędne skórki. Na koniec w stopy zostaje wmasowany krem – dzięki temu klient wychodzi z zabiegu zrelaksowany i wypoczęty.

Polecamy:

Jakie efekty daje pedicure leczniczy?

Dobroczynne działanie pedicure leczniczego widoczne jest zaraz po zakończeniu zabiegu. Stopy zostają pozbawione zbędnego naskórka, zmiany skórne zostają usunięte bądź też leczone. Najważniejszym jednak jest zdecydowana ulga, jaką klient odczuwa. Chodzenie nie sprawia mu bólu i kłopotu, a wręcz na odwrót – to wielka przyjemność. Oczywiście należy pamiętać o tym, że częste poddawanie się zabiegowi pedicure leczniczy daje najlepsze rezultaty. Dlatego najlepiej korzystać z niego raz na kilka miesięcy. Profilaktyka stóp jest niezwykle ważna dla osób cierpiących na cukrzycę, a także mających nadwagę, W ich przypadku zaniedbanie stóp może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Dla kogo wskazany jest pedicure leczniczy?

Zabieg ten jest niezwykle ważny nie tylko dla osób zmagającymi się z cukrzycą, lecz także miażdżycą tętnic oraz żylakami. Również osoby cierpiące na wady stóp np. płaskostopie, stopę końsko-szpotawą lub koślawość paluchów powinny poddać się zabiegowi pedicure leczniczy. Deformacje stopy często prowadzą do przeciążeń, a tym samym do deformacji naskórka, powstawaniu odcisków, zrogowaceń czy nagniotków. Zabieg ten poleca się również sportowcom, w szczególności biegaczom, dla których stopy stanowią ich główne narzędzie pracy. Ich stopa narażona jest na mechaniczne wgniecenia i urazy. Ponadto długie przebywanie w zawilgoconym obuwiu, może prowadzić do powstawania zmian grzybiczych na skórze. Dlatego częsta kontrola stóp może uchronić sportowców przed nieprzyjemnymi konsekwencjami wynikającymi z zaniedbania. Warto zauważyć, że również kobiety, które na co dzień chodzą w szpilkach, także narażone są na odciski, nagniotki oraz otarcia. Również kobiety w ciąży i osoby otyłe zmagają się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, spowodowanymi przeciążeniem stóp. Dla tych wszystkich osób zabieg pedicure leczniczy jest polecany w szczególności, choć jak wiadomo, każdy z nas powinien zadbać o swoje stopy.

Gdzie najlepiej poddać się zabiegowi pedicure leczniczy?

usługi podologiczne WarszawaZabiegowi najlepiej poddać się w gabinetach specjalistycznych, w szczególności takich stricte nastawionych na pielęgnacje stóp. Warto wybrać oczywiście wykwalifikowanego specjalistę, który nie zaszkodzi naszemu zdrowi, a wręcz przeciwnie poprawi samopoczucie naszego ciała – w szczególności stóp. Należy pamiętać o tym, że warto dbać o zdrowie naszych stóp. Jeśli nie wiemy, od czego zacząć, pedicure leczniczy będzie strzałem w dziesiątkę. Nasze stopy nie tylko zostaną oczyszczone ze zbędnego naskórka, odcisków i nagniotków, lecz także odzyskają świeżość i dawny wigor, Poddanie się zabiegowi pozwala również usunąć ewentualne zmiany grzybicze, wrośnięte paznokcie, a także zbędne skórki. Zazwyczaj zabieg ten trwa około jednej godziny, a jego cena waha się od 150-250 zł. 

Zdecydowanie warto poddać się zabiegowi pedicure leczniczy, który przyniesie niezaprzeczalne korzyści dla całego naszego organizmu, a w szczególności będzie zbawieniem dla naszych obolałych i zmęczonych stóp. Już nie będziesz musiał zmagać się z problemami, a każdy na nowo postawiony krok nie będzie przepełniony bólem lecz radością. Pamiętaj, również o tym, że równie istotna jest także codzienna pielęgnacja stóp, a także systematyczne poddawanie się zabiegowi pedicure leczniczy.