Imprezy firmowe – integracja pracowników


Imprezy / wtorek, 5 maja, 2020

Imprezy firmowe zyskują na popularności. Człowiekowi do szczęścia oprócz pracy, potrzebna jest chwila relaksu. Firmy coraz częściej inwestują w zasoby kadrowe, to znaczy w pracowników. Płacą im dobre pensje, opłacają i organizują szkolenia, wdrażają metody zarządzania  poprawiające jakość pracy. Wśród często oferowanych składników systemu motywującego są: atrakcyjna opieka medyczna, pakiety na siłownię i imprezy firmowe.

Integrujące imprezy firmowe


Impreza firmowa
ma na celu zapewnienie pracownikom atrakcji i zabaw. Mogą być to gry zespołowe, karaoke, występ zespołu coverowego lub kabaretu.  Istotne jest, aby eventy firmowe miały spójną i przemyślaną  komunikację mającą  swoje uzasadnienie w strategii firmy. To metoda tworzenia zgranego i zmotywowanego zespołu. Badania naukowe udowodniły, że pracownicy lubią  imprezy firmowe, choć rzadko o tym mówią i zgłaszają taką potrzebę. Zarządzanie zespołem wymaga wdrażania przemyślanej strategii motywującej ludzi. Na imprezie firmowej ludzie poznają się w luźnej, bardziej naturalnej atmosferze, rozmawiają ze sobą nie tylko o sprawach zawodowych, ale także o sporcie, swoich zainteresowaniach, modzie, sztuce, wypoczynku, rodzinie, przeszłości i  na inne tematy.  Eventy firmowe mają niesamowity potencjał integracyjny, bez względu na to, czy odbywają się w siedzibie firmy, eleganckiej restauracji, czy na wyjeździe. Dobrze zorganizowany event musi wyróżniać się  spektakularnymi i zaskakującymi odbiorców pokazami artystycznymi, profesjonalną konferansjerką, odpowiednio dobraną oprawą muzyczną i multimediami oraz ładnie wykonaną scenografią. Atrakcje muszą być dopasowane do wymagań grupy docelowej.

Imprezy firmowe na wyjeździe

Eventy firmowe na wyjeździe odbywają się w miejscowościach turystycznych w eleganckich pensjonatach lub hotelach, gdzie do dyspozycji pracowników są wszystkie atrakcje: grill, wieczorek zapoznawczy, SPA, siłownia, basen, zwiedzanie okolicy, spotkanie wieczorne w altance ogrodowej, nieraz występ zespołu lub kabaretu.  Praktycznie każdy hotel organizuje imprezy firmowe i konferencje biznesowe lub naukowe. I ma ten cel specjalny pakiet atrakcji. Fakt wyjazdu poza miejsce pracy, bardzo dobrze wpływa na pracowników, integruje ludzi, powoduje, że lepiej poznają się w sytuacji innej niż praca.

Cel imprez firmowych

Imprezy firmowe nie są jedynie zabawą dla pracowników. Mają do osiągnięcia konkretne cele biznesowe. Najważniejszym celem jest motywowanie  zespołu pracowniczego do wykonywania obowiązków zawodowych, integrowanie ludzi, wypromowanie firmy oraz uczynienie jej bardziej rozpoznawalną w branży. Impreza firmowa https://axenation.com/pl/imprezy-integracyjne-szczecin/ podnosi morale pracowników i scala związek z firmą oraz wzmacnia poczucie przynależności do zespołu, które jest niezbędne do wykonywania różnorodnych zadań. Imprezę firmową można połączyć ze szkoleniem.

Imprezy firmowe w formie pikniku rodzinnego

Pracownicy mają swoje rodziny. W celu lepszej integracji zespołu i poznania się pracowników, nawiązania przyjaźni między ludźmi organizowane są imprezy firmowe w postaci pikników rodzinnych.  To znakomita reklama na firmy. Logo firmowe znajduje się na wszystkich gadżetach, jakie są rozdawane podczas pikniku: balonach, upominkach dla dzieci i pracowników. Firma podkreśla swoją rodzinność, chęć poznania najbliższych ludzi,  którzy pracują dla firmy. Pokazuje się jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie, szanujące prawa pracownicze. To spory kapitał w społeczności lokalnej. Na imprezy firmowe rodzinne wynajmuje się dmuchany zamek, wodzireja, kilka stoisk gastronomicznych, fotobudkę, stoiska z atrakcjami, np.: gry rodzinne, malowanie buzi, piasek i huśtawki dla najmłodszych, stoik artystycznych dla dzieciaków, tor przeszkód, itp. Piknik rodzinny może mieć określoną tematykę, np.: ekologiczną, wakacyjną, dziki zachód, sportową. Na takim spotkaniu mogą być prowadzone różnego rodzaju warsztaty, pokaz quadów, motorów, czy sportów ekstremalnych lub artystycznych umiejętności w jeździe na deskorolce, czy rowerze. Zakres atrakcji jest praktycznie nieograniczony. Konkurencje powinny być dopasowane do tematu przewodniego imprezy firmowej. Piknik dla rodzin pracowników najczęściej odbywa się na przełomie maja i czerwca.  Idealny czas to okolice Dnia Dziecka lub zakończenia roku szkolnego (początek sezonu urlopowego). Imprezy firmowe rodzinne mogą odbyć się z okazji Świąt Bożego Narodzenia w grudniu, wtedy muszą być połączone z prezentami dla dzieci lub Wielkanocy (zajączek ukrywający jajka i upominki mile widziany).

Imprezy firmowe  są lubianym przerywnikiem. Nie mogą odbywać się za często, ponieważ mogłoby pojawić się oskarżenie o ingerowanie w czas wolny pracownika. Imprezy firmowe https://axenation.com/pl/pomysl-na-impreze-integracyjna/ bywają nagrodą za wypracowanie dużego kontraktu. Ich najważniejszym celem jest integracja pracowników i kształtowanie w nich umiejętności współpracy. Ludzie, którzy potrafią dogadać się, ufają sobie, lepiej wykonują swoje obowiązki. Imprezy pracownicze to zysk dla obu stron: pracowników i kierownictwa danej firmy.