Gdzie znaleźć tanie noclegi?


Turystyka / środa, 21 lipca, 2021

Każda osoba, która pracuje przez cały rok, marzy o udaniu się na urlop na czasie wakacji. Taka przerwa od pracy jest potrzebna dla zachowania zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Wielu z nas musi przez cały rok oszczędzać, aby móc udać się w wymarzoną podróż. Szkoda zatem byłoby wydać większość oszczędności na noclegi, zwłaszcza, jeśli zależy nam na zwiedzaniu ciekawych miejsc. Tanie noclegi są świetnym rozwiązaniem, a podróż niskobudżetowa może okazać się największą przygodą.

Tanie zwiedzanie – na czym polega podróżowanie niskobudżetowe?

Podróże niskobudżetowe to nic innego, jak tanie podróżowanie. I wcale nie chodzi o to, aby oszczędzać absolutnie na wszystkim, ale by umiejętnie rozporządzać podróżniczym budżetem. W tanim podróżowaniu chodzi o to, aby każdy korzystał ze swojego urlopu robiąc to, co lubi najbardziej. Podróże niskobudżetowe są przede wszystkim domeną osób aktywnych, których nie interesuje spędzanie całego dnia przy hotelowym basenie.

Internetowi celebryci kuszą nas wizją luksusowych wakacji w drogich kurortach ze wszystkimi możliwymi wygodami. Oczywiście nie ma nic złego w spędzeniu urlopu w hotelu, ale prawdziwi podróżnicy będę się tam po prostu nudzić. Osoby, które chcą eksplorować okolicę, poznawać historię i kulturę danego miejsca, nawiązać nowe znajomości i dowiedzieć się, jak żyje lokalna społeczność, z pewnością nie będą zainteresowanie spędzaniem czasu na leżaku. Dlatego też takie osoby nie widzą sensu w wydawaniu dużych sum na miejsce, w którym chcą tylko przespać noc. Tanie noclegi są świetnym rozwiązaniem za zaoszczędzenie pieniędzy, które można wydać na jedzenie w lokalnych restauracjach, bilety wstępu do ciekawych miejsc czy na zakup pamiątek dla przyjaciół.

Dlaczego nie warto przepłacać za nocleg?

Osoby, które traktują urlop jako przygodę i chcą podczas niego przeżyć jak najwięcej, wcale nie muszą wydawać ogromnych kwot na nocleg. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Aktywni podróżnicy nie traktują hotelu jako miejsca docelowego swojej wycieczki. Wakacyjne zakwaterowanie polega wyłącznie na bezpiecznym przespaniu nocy i ewentualnym zjedzeniu śniadania. Aktywni urlopowicze wstają z samego rana i wychodzą z hotelu, wracając dopiero późnym wieczorem.

Oczywiście zdarzają się przypadki, że nawet najbardziej zahartowany podróżnik będzie potrzebował chwili wytchnienia od zwiedzania i wszelkiego rodzaju przygód. Odpoczywać wcale nie trzeba leżąc na wielkim łożu z baldachimem i drinkiem z palemką w dłoni. Równie miło jest na przykład usiąść na tarasie małego hoteliku, rozłożyć koc na trawię czy zrobić sobie drzemkę w hamaku. Taki odpoczynek wcale nie musi drogo kosztować, a korzyści z niego płynące mogą znacząco przewyższać wypoczywanie w luksusie.

Gdzie szukać tanich noclegów?

Znalezienie taniego noclegu w dobie Internetu wcale nie jest trudne. Oczywiście ze względu na mniejszy budżet, którym dysponują hotele, rzadko kiedy możemy znaleźć ich oficjalne strony internetowe. W odróżnieniu od luksusowych hoteli, w których miejsca bukuje się na ich oficjalnych witrynach, miejsce i tanie miejsca noclegowe często ogłaszają się wyłącznie na portalach społecznościowych. Ze względu na to, że tanie noclegi cieszą się dużą popularnością wśród turystów, najlepiej jest po znalezieniu idealnego miejsca zadzwonić i potwierdzić rejestrację.

Tanie noclegi znajdziemy nie tylko w hotelach, hostelach czy schroniskach, ale także u osób prywatnych. Wiele osób w okresie wakacji wynajmuje całość lub część swojego mieszkania turystom. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają cudzoziemcy, którym zależy na poznaniu nowych osób w kraju, który odwiedzają. Taniego noclegu u osoby prywatnej należy szukać przede wszystkim na grupach popularnych portali społecznościowych.

Czego można spodziewać się w tanich hotelach?

Wiele osób po zabukowaniu pokoju w tanim hotelu zastanawia się, co zastanie na miejscu. Obecnie wiele hoteli, nawet tych oferujących najtańsze noclegi, dysponuje w sieci zdjęciami pokojów, w związku z czym przyszli klienci mają obraz tego, czego należy się spodziewać po dotarciu na miejsce. W tanich hotelach na próżno szukać najlepszych udogodnień, ale podstawy, takie jak dostęp do ciepłej wody czy bezpłatnego Internetu jest obecnie standardem. Oczywiście mowa tu głównie o Polsce i Europie. Tanie hotele w krajach azjatyckich będą mieć zupełnie inne standardy.

Z drugiej strony tanie hotele wcale nie muszą być źle urządzonymi klitkami, w których standardy pozostawiają wiele do życzenia. Obecnie można wynająć pokój na wakacje w naprawdę przystępnych cenach, które zachowują stosunek do jakości. Osoby, które planują podróżować i zwiedzać okolice, z pewnością nie będą zainteresowane kwestiami takimi jak wystrój wnętrza hotelu. Jeśli jadąc na wakacje planujemy korzystać z hotelu tylko w celach noclegowych, naprawdę nie będzie to miało większego znaczenia.

Kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę podczas szukania tanich noclegów, jest bezpieczeństwo. Podczas urlopu to właśnie w hotelowych pokojach pozostawiamy część swojego mienia, dlatego też bezpieczeństwo jest sprawą bardzo ważną. W Internecie z łatwością można sprawdzić opinie o jakości usług hotelowych, bezpieczeństwie i relacjach pomiędzy letnikami, a właścicielami noclegowni.