Zabiegi medycyny estetycznej – które cieszą się największą popularnością?


Uroda, Zdrowie /

Zabiegi medycyny estetycznej – które cieszą się największą popularnością? Zabiegi medycyny estetycznej spotykają się z coraz większym zainteresowaniem. Każdy z nas marzy o nienagannym wyglądzie i skórze pozbawionej skaz. Stale pojawiają się nowe metody radzenia sobie z defektami urody i upływającym czasem. Większość z nich jest mało inwazyjna i pozwala osiągnąć spektakularne efekty. Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością? Poniżej przedstawiamy te najbardziej doceniane przez pacjentów.

HIFU – odbudowa kolagenu

Jest to jeden z najnowszych zabiegów medycyny estetycznej, mający na celu ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Podczas zabiegu wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Podgrzewają komórki skóry i pobudzają produkcję włókien kolagenowych oraz uruchamiają procesy naprawcze. Zabieg można wykonywać zarówno na twarz, jak i na ciało. HIFU poprawia owal twarzy, zmniejsza widoczność zmarszczek, redukuje nadmiar skóry po utracie wagi lub ciąży. Pierwsze efekty można dostrzec dopiero po kilku tygodniach. Ostateczne rezultaty są widoczne po 2-3 miesiącach, ponieważ tyle czasu potrzebuje nasza skóra, aby odbudować kolagen. Zabieg wykonywany jest do głębokości 4,5 mm i nie wymaga znieczulenia.

Mezoterpia igłowa – koktajl dla skóry

Zabiegi medycyny estetycznej - które cieszą się największą popularnością?
Zabiegi medycyny estetycznej – które cieszą się największą popularnością?

Mezoterapia jest zabiegiem medycyny estetycznej wykorzystującym specjalne koktajle, na przykład z kwasem hialuronowym, witaminą A lub C, wyciągiem z alg morskich czy zielonej herbaty. Polega na serii drobnych nakłuć i wprowadzeniu preparatu do skóry właściwej. Mezoterapię można przeprowadzać na twarzy, szyi, dekolcie, skórze głowy, grzbietach dłoni i innych częściach ciała. Pomaga usunąć przebarwienia, blizny, rozstępy oraz cellulit. Przeciwdziała także nadmiernemu wypadaniu włosów. Najlepsze efekty można uzyskać wykonując kurację w seriach. Co kilka miesięcy warto wykonać tak zwany zabieg przypominający, który podtrzymuje rezultaty terapii.

Osocze bogatopłytkowe – „wampirzy lifting”

Modę na osocze zapoczątkowała celebrytka Kim Kardashian, która nie kryje się z tym, że od lat wykonuje różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. „Wampirzy lifting” polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta. Krew zostaje odwirowana w wirówce ze specjalnym żelem. Dzięki temu czerwone krwinki oddzielają się od osocza bogatopłytkowego. Tak powstałą substancję wstrzykuje się w skórę. Technika podania preparatu jest podobna jak w przypadku mezoterapii. Osocze bogatopłytkowe pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i zwiększa ilość elastyny, dzięki czemu skóra staje się wygładzona, a zmarszczki są mniej widoczne.

Nici liftingujące PDO – szybka poprawa owalu twarzy

Skóra twarzy jest stosunkowo cienka. Wraz z upływem czasu staje się wiotka, zaczynają opadać powieki i policzki oraz powstają zmarszczki. Efekt szybkiego liftingu zapewniają nici PDO. PDO jest syntetycznym włóknem, który powoli i równomiernie rozpuszcza się w skórze. Nici wprowadza się pod skórę za pomocą igieł. Stymulują produkcję kolagenu, napinają skórę, wygładzają rysy twarzy i redukują zmarszczki. Zabieg jest zdecydowanie mniej inwazyjny niż klasyczny lifting z użyciem skalpela.

Wolumetria twarzy – modelowanie rysów twarzy

Wolumetrię wykonuje się w celu poprawy owalu twarzy oraz nawilżenia i spłycenia zmarszczek. Można ją przeprowadzać także u młodszych osób, które chcą skorygować drobne mankamenty. Zabieg wykonywany jest z użyciem kwasu hialuronowego. Jest on wstrzykiwany za pomocą igły lub kaniuli. Dzięki wolumetrii można uwydatnić kości policzkowe, żuchwę, podbródek, podnieść opadające kąciki ust, zniwelować bruzdy nosowo-wargowe, wyrównać ubytki w objętości twarzy oraz zmniejszyć cienie pod oczami. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy.

Laser frakcyjny – pogromca blizn i rozstępów

Częstym problemem natury estetycznej są blizny, przebarwienia oraz rozstępy. Laser frakcyjny to zabieg medycyny estetycznej, który świetnie radzi sobie z takimi defektami skórnymi. Laser emituje wiązkę dwutlenku węgla, przyspieszając tym samym odnowę skóry. Miejsce zabiegowe poddaje się serii mikroskopijnych nakłuć. Przez pierwszy tydzień skóra złuszcza się, następnie przez kilka miesięcy tworzą się nowe struktury kolagenu i tkanki odzyskują sprężystość. Blizny stają się mniej widoczne, a przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Liczbę zabiegów ustala lekarz i jest ona uzależniona od rodzaju i skali zmian. Kurację wykonuje się w okresie od jesieni do wiosny, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na słońce

Radiofrekwencja mikroigłowa – termiczny lifting

Radiofrekwencja mikroigłowa łączy dwie techniki: radiofrekwencję i mikronakłuwanie. Radiofrekwencja działa na skórę za pomocą fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej. Podgrzewa tkankę do temperatury 45-60 stopni. Ogrzewanie wspiera procesy tworzenia się nowego kolagenu. Wykonywanie nakłuć mikroigłami także działa pobudzająco na skórę i przyspiesza jej regenerację. Radiofrekwencja działa liftingująco na skórę twarzy oraz całego ciała, redukuje rozstępy, cellulit, blizny oraz przebarwienia. Modeluje opadające powieki i zwiotczałe ciało, zwiększa gęstość skóry oraz spłyca zmarszczki. Zabieg jest małoinwazyjny, wykazuje dużą skuteczność i nie powoduje powikłań. W odróżnieniu do lasera frakcyjnego, radiofrekwencja należy do zabiegów medycyny estetycznej, które można wykonywać również w okresie letnim.