Stylizacja paznokci – jaki jest jej koszt?


Uroda / czwartek, 17 czerwca, 2021

Każda kobieta przywiązuje ogromną wagę do wyglądu swoich paznokci. Dbamy o to, aby były one zawsze równo obcięte, a także aby na płytkę nie zachodziły skórki. To jednak za mało, aby móc się pochwalić pięknymi paznokciami. Bardzo ważna jest również ich stylizacja. Kobiety, które chcą wykonać manicure, mogą albo udać się do salonu kosmetycznego albo zrobić go w domu, we własnym zakresie. Ile kosztuje stylizacja paznokci? Czy opłaca się samemu robić manicure? Odpowiadamy.

Manicure podstawowy

Salony kosmetyczne oferują nam różnego typu zabiegi dla paznokci. Jednym z nich jest wykonanie podstawowego manicure. Co wchodzi w jego skład? Niestety, bardzo niewiele. Kosmetyczka piłuje paznokcie, usuwa skórki i je nawilża. Na tym właściwie kończy się jej praca. Za podstawowy manicure zapłacimy około 20-30 zł. Niemniej jednak większość kobiet decyduje się jeszcze na nałożenie lakieru. Jeśli wybierzemy zwykły lakier, to do podstawowego manicure musimy dopłacić około 10 zł. Kosmetyczka aplikuje wtedy lakier oraz utwardzacz, dzięki któremu ma on się dłużej utrzymać na paznokciach. Zaletą podstawowego manicure z pewnością jest fakt, iż możemy zmyć lakier we własnym zakresie, w domu. Przykładowo z lakierami hybrydowymi mamy już nieco większy problem.

Manicure hybrydowy

Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na manicure hybrydowy. Czym różni się lakier do paznokci hybrydowy od zwykłego? Ten pierwszy musimy bowiem utwardzić pod lampą UV. Samo zrobienie manicure hybrydowego trwa około godziny. Zabieg obejmuje manicure podstawowy, nałożenie lakieru i jego utwardzenie. Manicure hybrydowy nie jest o dużo droższy od podstawowego. Kosztuje około 60-80 zł. Do tej kwoty musimy jeszcze doliczyć cenę za zdjęcie lakieru – wynosi ona około 15-20 zł. Hybrydy możemy też zdjąć we własnym zakresie, w domu. Tymczasem jeśli chciałybyśmy urozmaicić nieco manicure hybrydowy, możemy zdecydować się na różnego typu zdobienia czy też szalenie modny baby boomer. Niektóre salony kosmetyczne oferują darmowe zdobienie paznokci hybrydowych. W innych musimy dopłacić około 10 zł do ceny manicure hybrydowego. Jeśli zaś zależy nam na baby boomer, to kosztuje on około 20 zł więcej, niż zwykły manicure hybrydowy. Podsumowując, cena za manicure hybrydowy może wynosić od 60 do około 100 zł. Niektóre salony, prowadzone przez profesjonalnych kosmetologów, proponują nieco wyższe ceny. Zwróćmy jednak uwagę, że zwykle korzystają one z doskonałej jakości lakierów, które nie odpryskują przez co najmniej 3 tygodnie.

Paznokcie żelowe

Paznokcie żele wciąż cieszą się dużą popularnością. Są one o tyle lepsze od hybrydy, że pozwalają na przedłużenie płytki. Co prawda mamy już możliwość przedłużania paznokci metodą hybrydową, jednak oferuje ją tylko jeden producent lakierów. Stąd też kobiety z krótkimi, łamliwymi paznokciami wybierają właśnie żele do paznokci zamiast hybrydy. A ile kosztuje manicure żelowy? Generalnie cena jest bardzo podobna do manicure hybrydowego. Niemniej jednak pamiętajmy, że wykonanie żeli zwykle jest bardziej pracochłonne. Dlatego też ich cena zaczyna się od około 80 zł, a kończy na mniej więcej 150 zł. W najwyższych cenach ujęte jest również przedłużanie czy zdobienie paznokci. Co ważne, manicure żelowy można na paznokciach odnawiać. Takiej możliwości nie daje nam hybryda. Jeśli zauważymy u siebie odrosty czy odprysk, możemy zgłosić się do kosmetyczki. Za odnowienie hybrydy zapłacimy mniej, bo około 30-40 zł. Czasami salony podają cenę za paznokieć – ta wynosi około 10 zł.

Samodzielny manicure?

Wiemy już, ile kosztuje stylizacja paznokci w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Pamiętajmy, że podane ceny są bardzo orientacyjne. Znajdziemy bowiem salony, w których za hybrydy zapłacimy 30 zł. Są również takie, które pobiorą od nas opłatę w wysokości 200 zł. Wszystko zależy między innymi od miejsca, w którym prowadzony jest salon. Nie bez znaczenia jest również jego renoma. Tymczasem możemy stylizować paznokcie także w domowym zaciszu. Większość z ans robi to na co dzień – piłuje paznokcie, pozbywa się skórek czy odtłuszcza płytkę. Niemniej jednak w domu możemy również wykonać manicure hybrydowy czy żelowy. Potrzebujemy do tego specjalistycznych produktów, które możemy dostać w sklepach kosmetycznych. Większość z nich dostępna jest również w sklepach kosmetycznych online. Do manicure hybrydowego potrzebna nam będzie lampa UV, lakiery hybrydowe oraz akcesoria do wykonania manicure podstawowego. Do manicure żelowego potrzebujemy mniej więcej tego samego. Zamiast lakierów hybrydowych wybieramy wtedy żele. Ile kosztują owe akcesoria? Jeśli trafimy na dobrą okazję, to zapłacimy około 200 zł za wszystko. Koszt samej lampy to około 100 zł, natomiast resztę wydatków pochłoną lakiery i inne kosmetyki. Z obliczeń wynika, że o wiele bardziej opłaca się robić manicure samemu. Niemniej jednak nie zapominajmy, że do tego potrzeba także odpowiednich umiejętności. Dodatkowo musimy mieć czas, aby dobrze wystylizować swoje paznokcie. Samodzielny manicure może bowiem potrwać nawet kilka godzin.