Jak warsztat samochodowy powinien dbać o wizerunek?


Motoryzacja, Usługi / wtorek, 29 października, 2019

Warsztat samochodowy obsługuje zarówno prywatne samochody, jak i firmy transportowe, kluby samochodowe i floty korporacyjne. Szczególną uwagę przywiązują do poprawy jakości usług. W warunkach ostrej konkurencji na rynku usług samochodowych ten najważniejszy czynnik pozwala utrzymać i poszerzyć grono zadowolonych klientów, gwarantując im niezmiennie wysoką, jakość usług za dobrą możliwą cenę.

Każdy etap pracy jest dokładnie monitorowany przez specjalistów. Wszystko to pozwala naprawiać i konserwować samochody tak szybko, jak to możliwe.


Jak wybrać najlepszy warsztat samochodowy?

Sytuacja w warsztatach samochodowych zmieniła się diametralnie w ciągu ostatnich kilku dekad. Wcześniej znalezienie dobrego warsztatu obsługi samochodu było prawdziwym sukcesem, dlatego wielu musiało korzystać z usług znajomych, którzy mieli trochę pojęcia o mechanice. Teraz jest wiele usług samochodowych, a duża część z nich jest wyposażona w najnowsze technologie.

Cały proces znalezienia serwisu samochodowego w danym mieście można podzielić na kilka etapów. Przede wszystkim trzeba ograniczyć krąg wyszukiwania usług samochodowych w pobliżu domu. Oczywiste jest, że tuż przed domem prawie nikt nie ma dobrego warsztatu, ale to nie znaczy, że warto ciągnąć samochód na drugi koniec miasta. Następnie trzeba wybrać usługi samochodowe, które dotyczą danej marki, nowoczesne warsztaty nigdy nie zajmują się wszystkimi samochodami, ponieważ po prostu nie mają niezbędnego sprzętu diagnostycznego i naprawczego.

Wszyscy klienci mogą skorzystać z następujących usług:

 • Rutynowa kontrola techniczna – wymiana świec, płynów, filtrów, oleju i innych materiałów eksploatacyjnych
 • Komputerowa diagnostyka urządzeń elektrycznych
 • Naprawy – układów zawieszenia, hamulców i podwozia, wymiana amortyzatorów, łożysk i tarcz
 • Remont silnika – płukanie dysz, wtryskiwaczy, wymiana łańcuchów rozrządu, ponowny montaż elementów
 • Eliminacja wad przekładni automatycznych i mechanicznych
 • mechanika samochodowa
  mechanika samochodowa

  Wymiana przekładni kierowniczych, zębatek, katalizatorów, wspomagania kierownicy i klimatyzatorów

 • Naprawa nadwozia – malowanie, lakierowanie samochodów, usuwanie wgnieceń, deformacji, zarysowań, wymiana szyb
 • Instalacja systemów bezpieczeństwa – alarmy, zabezpieczenia mechaniczne, system antykradzieżowy
 • Montaż opon – ponowna instalacja tarcz i kół, a także wymiana.

Zasada pracy warsztatu samochodowego

   Diagnostyka i naprawy prowadzone są zgodnie z oprogramowaniem i instrukcjami dla specjalizacji określonych marek. Wybierając warsztat samochodowy cieszący się dobrą opinią klientów, otrzymuje się tylko wysokiej, jakości naprawy, szybkie rozwiązywanie problemów, dbałość o drobne szczegóły w naprawie, konsultacje. Każdy klient jest rejestrowany w bazie danych i znajduje się tam kompletna karta serwisowa. Celem działalności warsztatu samochodowego jest przywrócenie sprawności samochodu w sposób wydajny, niezawodny i po przystępnej cenie. Bardzo często specjaliści wykonują naprawy samochodów wszystkich marek, niezależnie od roku ich produkcji, ale obecnie należy to już do rzadkości. Mechanicy samochodowi najpierw przeprowadzają diagnostykę pojazdu a następnie opracowują pełną wycenę naprawy. Ponadto:

 • Używają oryginalnych komponentów i wysokiej, jakości analogów
 • Udzielają gwarancji na części zamienne od producenta
 • Szybko i profesjonalnie przeprowadzają przegląd samochodu
 • Wykonują diagnostykę silnika, podwozia, układu hamulcowego, układu sterowania oraz sprzętu elektrycznego.
 • Przypominają o zaplanowanej kontroli przez telefon lub e-mail.
 • Pracownicy warsztatu samochodowego dbający o klienta i swoją renomę wykonują każdą naprawę w taki sposób jakby robili to dla siebie.

Co potwierdza dobry wizerunek warsztatu samochodowego?

Warsztat samochodowy powinien być wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który pozwala na przegląd, diagnostykę i naprawę dowolnej złożoności. Wykwalifikowani mechanicy samochodowi z dużym doświadczeniem będą w stanie jak najszybciej wyeliminować wszystkie problemy techniczne i zapewnić płynną eksploatację samochodu. Specjaliści zatrudnieni w warsztacie przeważnie mają wystarczające doświadczenie i rozległą wiedzę, znają specyfikę naprawy różnych marek, a co najważniejsze, ich problematyczne obszary. Podczas wykonywania prac warsztat samochodowy ściśle przestrzega przepisów technologicznych producentów samochodów. Podchodzi indywidualne do naprawy każdego samochodu, które dotyczą również wyboru części samochodowych do nich. Niektóre warsztaty samochodowe prowadzą sprzedaż części zamiennych do samochodów i oferują ich sprzedaż w przystępnych cenach z gwarancją, jakości. W swoich zapasach mają dużą liczbę części zamiennych, dzięki temu naprawy i przeglądy przeprowadzane są w dniu zapisu na wykonywania usługi. Istnieje szeroka gama oryginalnych i zamiennych części, a także materiałów eksploatacyjnych różnych producentów https://readyauto.pl/oferta/zawieszenie-szczecin/. Najczęściej na wszystkie rodzaje prac, a także części zakupione i zainstalowane w warsztacie, udzielana jest gwarancja. Dbałość o zadowolenie klienta, dobre opinie w Internecie przekładają się na dochody warsztatu.