Jak sprawdzić, czy sklep internetowy istnieje


Sklepy / piątek, 17 lutego, 2023

Jak sprawdzić, czy sklep internetowy istnieje – zakupy online są obecnie bardzo popularne, dlatego z roku na rok powstaje coraz więcej takich kampanii. Zakupy online mają wiele zalet. Niestety Internet jest również pełen oszustów, którzy tylko czekają, aż naiwni konsumenci będą ich szantażować. Dlatego w tym artykule chcemy przekazać Ci kilka kluczowych informacji, jak upewnić się, że Twój sklep internetowy jest autentyczny.

Dokładnie sprawdź dane sprzedawcy

Osoba, która nie jest pewna, czy dany sklep faktycznie istnieje, a nie chce tracić pieniędzy na zamówionych towarach, powinna zdecydować się na sprawdzenie danych sprzedawcy, które jest on zobowiązany podać na swojej stronie internetowej.

Przede wszystkim pamiętaj, aby zwrócić szczególną uwagę na:

  • Nazwa firmy
  • Adres spółki
  • Dane kontaktowe
  • Numer identyfikacyjny KRS
  • Informacje o prawach konsumenta
  • Informacje o procedurze reklamacyjnej

Trzeba też zwrócić szczególną uwagę na adres strony internetowej, ponieważ adres kończący się na „pl” nie zawsze oznacza, że ​​sklep jest zarejestrowany w naszym kraju. W ten sposób wielu pseudoprzedsiębiorców wykorzystuje niewiedzę konsumentów do różnych oszustw.

Zadbaj o to, aby sklep internetowy był odpowiednio zabezpieczony certyfikatem SSL

Wiele osób prawdopodobnie słyszało o czymś takim jak certyfikat SSL, mimo że tak naprawdę nie wiedzą, co to jest. Otóż ​​certyfikat SSL to nic innego jak zapewnienie poufności transmisji danych przesyłanych w czasie rzeczywistym przez Internet. Należy również pamiętać, że takie certyfikaty można zidentyfikować w bardzo prosty sposób. Oznacza to, że dzieje się tak za każdym razem, gdy zauważymy zamkniętą kłódkę obok adresu strony internetowej.

Opinia o danym sklepie

Internet daje dziś wiele możliwości, w tym takie, które dają możliwość szybkiego i łatwego zweryfikowania istnienia danej firmy. Możliwość ta obejmuje między innymi zapoznanie się z opiniami publicznymi na temat konkretnej firmy. To skarbnica wiedzy, która pozwala nam łatwo zweryfikować, czy mamy do czynienia z rzetelną firmą, czy z oszustem.

Co zrobić, gdy podejrzanie niska cena danego produktu budzi nasze podejrzenia?

Jak sprawdzić, czy sklep internetowy istnieje
Jak sprawdzić, czy sklep internetowy istnieje

Na rynku możemy znaleźć wszelkiego rodzaju towary. W niektórych sklepach będą droższe, w innych tańsze. Niskie ceny skłaniają konsumentów do pewnych zakupów. Niestety czasami „dobre interesy” okazują się zgubne, a ludzie, którzy próbują zaoszczędzić pieniądze, tracą je bezpowrotnie.

Co zatem zrobić, gdy naszą uwagę przykuwa zbyt niska cena? W takim przypadku powinniśmy najpierw skorzystać z porównywarek. Dzięki temu będziemy mogli porównać konkurencyjne oferty, aby móc właściwie sprawdzić rzeczywistą cenę interesującego nas artykułu. Trzeba też pamiętać, że czasem lepiej za coś zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że dotrze do nas na czas, a nasze pieniądze nie rozpłyną się w powietrzu.

Sprawdź, czy sklep posiada zaufaną bramkę płatności

Każdy rzetelny sklep powinien posiadać zaufaną bramkę płatności, która jest formą większego bezpieczeństwa klientów podczas przeprowadzania różnych transakcji na stronie sklepu internetowego. Wiele uznanych firm ma takie drzwi. To ważne, ponieważ sklep, któremu zależy tylko na oszustwach, nie będzie dbał o ulepszanie swojej strony internetowej. Zaufane bramki płatności są bardzo wygodne nie tylko dla kupujących, ale także dla samych przedsiębiorców.

Musisz o tym pamiętać!

W Internecie istnieje wiele stron, które aktualizują listę nierzetelnych sprzedawców. Jeśli więc jakaś firma zgłosi nasze zapytanie, możemy łatwo przeszukać taką listę i sprawdzić, czy znajduje się na podanej liście. Jeśli istnieje, powinieneś jak najszybciej wycofać się z zamierzonego zakupu i zdecydować się na zakup konkretnego przedmiotu od innego sprzedawcy, który zapewnia rzetelną obsługę. istnieć

Wtedy upewnimy się, że zakupiony przez nas towar dotrze do nas w dobrym stanie w ustalonym z góry terminie. W ten sposób unikniemy oszustwa i nie stracimy pieniędzy. Należy pamiętać, że Internet daje obecnie wiele możliwości, ale na naiwnych konsumentów czyhają też oszuści. Musisz więc kupować rozważnie, ponieważ nie każdy sklep internetowy oferujący ciekawe produkty w konkurencyjnych cenach jest tym, z którym chcesz robić interesy. Zachowaj więc ostrożność podczas zakupów przez Internet.