Jak robić tatuaże? Tatuaż to forma modyfikacji ciała, która polega na iniekcji tuszu pod skórę. W ten sposób zmienia jej kolor. W państwach Europy moda na tatuowanie ciała istnieje od kilkudziesięciu lat, a obecnie ma miejsce jej nasilenie. Tego rodzaju forma ozdabiania ciała jest jednak znacznie starsza i wykorzystywana już była w Indiach czy krajach Ameryki Łacińskiej. Wtedy jednak miała znaczenie symbolicznie, oznaczała przynależność do określonej grupy społecznej.
Obecnie powstają liczne studia tatuażu, które zajmują się ich profesjonalnym wykonaniem. Zatrudnieni w nich tatuażyści to prawdziwi artyści, którzy tworzą małe dzieła sztuki.
Jak wygląda spotkanie z tatuażystą?
Na pierwsze spotkanie z tatuażystą z Lucky Seven można przynieść własny projekt tatuażu. Niektórzy decydują się również na wykorzystanie szablonu z internetu. Salon dysponuje również bazą własnych projektów. Jeśli klient trafia do salonu z propozycją własnego projektu, to tatuażysta może przyjąć go w całości lub zaproponować modyfikacje. Czasami jednak wykonanie zaproponowanej przez klienta formy nie jest możliwe. Zadaniem tatuażysty jest wtedy zaproponowanie innego wzoru. Najlepsi tatuażyści tworzą również indywidualne projekty. Wiąże się to jednak ze zdecydowanie wyższą ceną. Mogą sobie na to jednak pozwolić specjaliści, którzy mają szeroką wiedzę oraz doświadczenie. Szablony proponowane przez klientów są różnorodne. Niektóre znacząco jednak odbiegają od przyjętych standardów estetycznych. W związku z tym zadaniem tatuatora jest zaproponowanie innego wzoru. Jeśli klient i tatuażysta nie potrafią dojść do porozumienia czasami kończy się to zerwaniem współpracy.
Jak wygląda proces przygotowania się do tatuażu?
Na rozmowie konsultacyjnej tatuator omawia warunki współpracy z klientem, zatwierdza projekt oraz wydaje zalecenia dotyczące przygotowania do tatuażu. Dzień przed planowanym zabiegiem konieczna jest depilacja skóry w miejscu planowanego wzoru. Jeśli klient nie wykona tego samodzielnie, zajmuje się tym tatuażysta. Dopiero na tak przygotowanej skórze można zacząć pracę. Ważnym jej elementem jest kalka z rysunkiem. Tatuator przykłada ją do skóry, a następnie odrysowuje po liniach kontury i najważniejsze elementy wzoru. Pozostaje on cały czas widoczny na skórze i jest wsparciem dl specjalisty. Po zakończeniu obrysu tatuator dezynfekuje skórę, na której mogą pojawić się już krople krwi. Dezynfekcja jest ważną procedurą bezpiecznego i higienicznego zabiegu. Podobnie jak stosowanie sterylnych narzędzi i jednorazowych igieł. Oprócz kalki oraz środka do dezynfekcji tatuażysta korzysta również z maszynki z jednorazowymi igłami oraz kosmetyków do pielęgnacji skóry.
Jak przebiega tatuowanie?
Wiemy już, że pierwszym etapem wykonywania wzoru jest odpowiednie przygotowanie skóry. Po dezynfekcji i odrysowaniu konturów tatuażysta zaczyna działania właściwe. Przebieg tatuowania jest właściwie bardzo podobny we wszystkich salonach. Składa się z podobnych etapów, a tatuatorzy używają tych samych narzędzi. Różnią się jednak techniki i czas trwania procedury. Po stworzeniu konturów wzoru można przejść do wypełniania większych obszarów tuszem, jak i cieniowania. Najczęściej wykonuje się tatuaże jednokolorowe, ale coraz częściej również barwne.
Jaka jest cena tatuażu?
Trudno określić jednoznacznie koszt tatuażu https://www.gran-bruk.pl/pl/ile-kosztuja-kolorowe-tatuaze/. Wpływ na to ma naprawdę wiele czynników. Zarówno jego powierzchnia, stosowane barwniki, jak i pozycja tatuażysty w branży.
W trakcie tatuowania warto przygotować się na pojawienie krwi. Jest to nierozerwalnie związane z całą procedurą, która polega przecież na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka poprzez wprowadzanie pod niego tuszu. Aby uczynić ten proces jak najbardziej higienicznym, tatuator stosuje preparat dezynfekujący. Cała procedura może zająć nawet kilkanaście godzin rozłożonych na kilka dni. W jednej sesji możliwe są również dłuższe i krótsze przerwy.
Czas trwania zależy również od wielu czynników, podobnie jak jego cena. Istotny wpływ ma zatem stopień skomplikowania wzoru, ale także doświadczenia osoby wykonującej. Na początku można poprosić o oszacowanie czasu trwania tej procedury. Wiadomo jednak, że po zakończeniu należy odpowiednio zabezpieczyć skórę. W tym celu tatuażysta nakłada na nią specjalne kosmetyki pielęgnujące, a następnie owija skórę folią. Jeśli tatuowanie odbywa się w okresie lata, należy skórę dodatkowo chronić przed promieniami UV. Jest to możliwe wyłącznie poprzez nakładanie odzieży na folię. Może to być i tak wyjątkowo problematyczne przy dużych upałach. Warto zatem przemyśleć porę wykonywania tatuażu.
Jak długo goi się rana po tatuażu?
Po zakończeniu pracy tatuażysta przekazuje szczegółowe instrukcje związane z pielęgnacją skóry. Czas gojenia jest zatem uzależniony od dokładności tej pielęgnacji. To w jaki sposób goi się skóra, ma również znaczenie dla trwałości i wyglądu tatuażu w przyszłości. Gojenie się rany zajmuje mniej więcej dwa tygodnie. W tym czasie skóra może boleć i swędzieć, co sprawia duży dyskomfort. W trakcie tego procesu należy na skórę nakładać preparaty pielęgnujące. Nie należy skóry drapać ani zrywać naskórka. Po zdjęciu folii i zakończenie okresu gojenia możliwe są korekty. Wszystko zależy od tego, jak przebiega proces gojenia się rany.