Jak prać bieliznę? Sprawdź, na co zwracać uwagę


Moda / piątek, 26 lipca, 2019

Jednym z najważniejszych elementów garderoby każdej kobiety, jest bielizna. To ona odpowiada za wygodę, a także za to, jak układa się ciało pod ubraniami. Odpowiednio dobrana bielizna, może zdziałać cuda. Bielizna erotyczna to jeden z rodzajów bielizny, którą należy bardzo uważnie i starannie dobierać, by dobrze spełniła swoje funkcje.

https://www.sztamka.pl/chcesz-czuc-sie-kobieco-zadbaj-o-swoja-bielizne/Bielizna – jak dobrać?

Dla niektórych kobiet to zapewne nie będzie nic ciężkiego, niezwykłego, by kupić sobie bieliznę. Jednak są jeszcze kobiety, które robią to źle i mają do tego nieodpowiednie podejście. Trzeba wiedzieć między innymi to, jaki rozmiar dobrać, jaki krój, kolor, materiał, i tak dalej. Bielizna erotyczna zazwyczaj nienoszona jest całymi dniami, lecz i tak kobieta może ją mieć na sobie co najmniej kilka godzin, więc musi dobrać ją odpowiednio, by zawsze było jej wygodnie. Bielizna erotyczna musi przede wszystkim pasować pod względem rozmiaru. Nie wystarczy wiedza, czy kobieta nosi majtki w rozmiarze L, a stanik B75 i tak dalej. Jest to wiedza raczej niepotrzebna, ponieważ każda firma może posiadać nieco inny rozkład rozmiarów, przez co, w jednej firmie L, to w drugiej M, i tak dalej. Zawsze należy patrzeć na rozmiary podane w centymetrach. Jeśli nie ma tego na metce bielizny, to na pewno na stronie producenta znajdzie się taki opis. W zmierzeniu swojego ciała nie ma niczego trudnego i trwa to naprawdę chwilę, więc warto to zrobić. Może być jednak tak, że kobieta będzie miała jeszcze trudności z dopasowaniem stanika. W takich chwilach warto udać się do specjalistki, która zajmuje się profesjonalnie dobieraniem staników, to znaczy do braffiterki. Idealnie dobrany rozmiar bielizny to taki, by bielizna dobrze przywierała do ciała, jednocześnie nie uciskała i nie pozostawiała zbyt dużej ilości materiału luźnego. Kobieta musi czuć, że bielizna erotyczna jest idealna.

Jeśli już kobieta wie, że bielizna erotyczna musi być dobrana w jej rozmiarze i zna rozmiar, to czas pomyśleć o tym, by dopasowała do siebie krój i kolor. Warto wiedzieć, że bielizna erotyczna nie ogranicza się jedynie do majtek i stanika, lecz może być złożona również z innego typu bielizny, jak body, bodystocking, narzuty, szlafroczki, i tak dalej. Dlatego też każda kobieta ma dość duży wybór w tym zakresie. Kobiety posiadają różne figury i warto stanąć przed lustrem i zobaczyć, jaka ta figura jest, by móc dobrze dobrać bieliznę i wiedzieć, jakie elementy ciała warto lepiej wyeksponować, a jakie ukryć, przytłumić. Figury przede wszystkim dzielą się na takie jak klepsydra, kolumna, gruszka, jabłko i rożek. Jeśli chodzi o klepsydrę, to jest to najbardziej pożądana figura przed kobiety, tutaj zazwyczaj każdy typ bielizny, jaką jest bielizna erotyczna, się sprawdzi. W przypadku każdego innego typu figur warto nieco bardziej podkreślić wcięcie w talii, podnieść biust, czy też sprawić optycznie, by biodra były bardziej zaokrąglone. Bielizna erotyczna, jak i każdy inny typ bielizny, potrafi zdziałać naprawdę wiele i sprawić, że ciało kobiety będzie wyglądać o niebo lepiej.

Ważny jest również kolor. Mówi on bardzo wiele. Bielizna erotyczna nie zawsze musi być wyzywająca i świadczyć o temperamencie kobiety, lecz tutaj już dobrze odegra rolę kolor, który będzie mówił jasno, jaka jest kobieta, czego oczekuje i co chce pokazać. Każda kobieta na pewno ma swój ulubiony i dobrany kolor, który mówi o tym, jaka jest, taki też powinien on być dobierany, gdy kupowana jest bielizna erotyczna.

Bielizna jaki materiał?

Materiały przeznaczane na bieliznę mogą być naprawdę różne. Może to być jedwab, bawełna, włókno bambusowe, wiskoza, elastyn, czy też poliamid i wiele innych materiałów. Każdy z nich ma jakieś cechy szczególne, które świadczą o delikatności, elastyczności, przepuszczalności wilgoci, i tak dalej. Czasem można spotkać różne mieszkanki materiałów, które razem świetnie się uzupełniają. Jeśli wybierana jest bielizna erotyczna, która raczej starczy na dłuższy czas i nie będzie używana codziennie, to warto zdecydować się na jak najlepszy materiał, który będzie bardzo delikatny dla ciała, lekki, przewiewny i przede wszystkim komfortowy.

Bielizna jak prać?

Bielizna erotyczna powinna być wybierana z materiałów delikatnych, a takich lepiej jest nie prać w pralce, na wysokich obrotach i przy wysokich temperaturach. Może to bardzo zaszkodzić strukturze materiału, którego jakość się obniży. Najlepszym sposobem na to, aby dbać o czystość bielizny, jest pranie jej ręczne. Do miski należy nalać nieco ciepłej wody i dolać płynu do tkanin. Następnie na około pół godziny bielizna erotyczna powinna zostać zamoczona w wodzie. Po tym czasie można przyjść i delikatnie ręcznie ją wyprać. Po całym tym procesie, który raczej nie jest zbyt skomplikowany, bielizna erotyczna powinna być dobrze wypłukana. Następnie wystarczy wywiesić ją do wyschnięcia i po problemie. Bielizna erotyczna to bardzo użyteczny i ciekawy element garderoby, który na pewno będzie dobrze służyć każdej kobiecie. Dlatego przy jej wyborze warto się postarać, by dobrze służyła jak najdłuższy czas.