Ile zarabia kwalifikowany ochroniarz?


Usługi / piątek, 23 lipca, 2021

Pracownik ochrony patroluje i monitoruje budynki i inne obszary, aby zapobiec lub powstrzymać incydenty, takie jak kradzież lub przemoc. Pracownicy ochrony reagują również na alarmy i mogą zatrzymywać osoby stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wiele dużych organizacji zatrudnia ochroniarzy i dyrektorów ds. bezpieczeństwa, którzy zarządzają ochroniarzami i całym systemem bezpieczeństwa. Pracownik ochrony zapewnia bezpieczeństwo pracodawcy poprzez ochronę przed naruszeniem prawa, jak również zakłóceniami, które mogłyby spowodować straty dla klienta. Większość ochroniarzy pracuje w sektorze prywatnym. Wiele firm zatrudnia ochroniarzy, w tym banki, muzea, szpitale, biurowce, kluby nocne i sklepy. Zadania ochroniarzy obejmują zapobieganie stratom w handlu detalicznym, ochronę samochodów opancerzonych (które chronią pieniądze i kosztowności przewożone z jednego miejsca do drugiego). Niektórzy ochroniarze rozwijają swoje kwalifikacje, aby stać się policjantami lub funkcjonariuszami organów ścigania i studiować podczas pracy w pełnym wymiarze godzin.

Jak wygląda miejsce pracy ochroniarza?

Ochroniarze pracują w wielu różnych środowiskach, w tym w budynkach publicznych, sklepach detalicznych i biurowcach. Strażnicy, którzy służą jako kontrolerzy bezpieczeństwa transportu, pracują w terminalach lotniczych, morskich i kolejowych oraz innych obiektach transportowych. Pracownicy nadzoru gier hazardowych wykonują większość swojej pracy w pokojach obserwacyjnych kasyn, używając sprzętu audio i wideo. Większość ochroniarzy spędza dużo czasu na nogach, albo przypisana jest do konkretnego stanowiska – w przypadku dozoru mienia. Niektórzy mogą siedzieć przez długie godziny za ladą lub w budce strażniczej przy wejściu do zamkniętego obiektu. Niektórzy ochroniarze zapewniają nadzór przez całą dobę, pracując na zmiany ośmiogodzinne lub dłuższe z rotacyjnymi harmonogramami. Strażnicy, którzy pracują w ciągu dnia mogą mieć duży kontakt z innymi pracownikami i społeczeństwem. Chociaż praca może być rutynowa, może być również niebezpieczna, zwłaszcza gdy dojdzie do starcia. Wielu ochroniarzy zajmuje się następującymi zadaniami: ochroną planu firmowego, czy ochroną eventu.

Jak zostać ochroniarzem?

Pracodawcy zazwyczaj preferują kandydatów z wykształceniem średnim lub jego odpowiednikiem. Wcześniejsze szkolenie w policji lub żandarmerii wojskowej jest przydatne. Wielu pracodawców szkoli ochroniarzy w miejscu pracy. Inni zapewniają kilka tygodni szkolenia obejmującego systemy alarmowe, pierwszą pomoc i procedury awaryjne. Uzbrojeni ochroniarze przechodzą rygorystyczne szkolenie w zakresie bezpieczeństwa broni palnej, trzymania broni i przepisów dotyczących użycia siły. Osoby poszukujące pracy mogą składać podania bezpośrednio w przedsiębiorstwach i agencjach ochronnych. Osoby starające się o pracę w agencjach rządowych muszą zdać egzaminy służby cywilnej. Praca w niepełnym wymiarze godzin lub praca tymczasowa, np. ochrona domów towarowych w okresie świątecznym, często prowadzi do stałego zatrudnienia. Agencje zatrudnienia, państwowe służby zatrudnienia, ogłoszenia w gazetach i banki pracy w Internecie mogą oferować oferty pracy. Większość pracodawców wymaga, aby strażnicy byli ubezpieczeni. Firmy ubezpieczeniowe badają pochodzenie i charakter ochroniarzy, co chroni pracodawców przed nieuczciwymi i nierzetelnymi pracownikami. Ochroniarze są na nogach przez większość czasu. Małe firmy mogą potrzebować strażników tylko na ośmiogodzinną zmianę w nocy, podczas gdy duże instytucje i firmy mogą potrzebować ochrony przez całą dobę. Strażnicy zazwyczaj pracują w systemie zmianowym. Praca w ochronie może być bardzo niebezpieczna, więc strażnicy często noszą mundury i kamizelki kuloodporne. Niektórzy pracodawcy zapewniają mundury lub dodatek na mundury. Wielu strażników należy do związków zawodowych.

Dlaczego warto zostać ochroniarzem?

Ochroniarze pracują w wielu różnych branżach, aby chronić ludzi, mienie i aktywa firmy. Może to być satysfakcjonująca i interesująca praca, a istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć ten zawód. Jedną z głównych funkcji ochroniarza jest ochrona ludzi i utrzymanie bezpieczeństwa. Wielu ochroniarzy zajmuje się ochroną planów reklamowych i ochroną imprez masowych, co sprawia że praca ta jest niebywale atrakcyjna. Często czujna obecność ochroniarza jest wystarczająca, aby odstraszyć przestępców i zapobiec incydentom. Ludzie są często wdzięczni za obecność ochroniarza, a pomaganie im czuć się komfortowo i bezpiecznie może być satysfakcjonujące. Ochroniarze są obecnie bardzo poszukiwani i zawsze będą. Wiele różnych sytuacji i budynków wymaga pracowników ochrony, więc stając się jednym z nich, dajesz się zatrudnić w wielu firmach, w różnych branżach. Niezależnie od tego, czy jesteś nocną sową, czy wolisz pracować w ciągu dnia, w ochronie jest szansa dla Ciebie. Ochrona to usługa 24/7, więc często możesz wybrać jedną z wielu opcji zmian. Ponieważ istnieją różne możliwości planowania, bycie ochroniarzem może być doskonałą pracą w niepełnym wymiarze godzin, podczas gdy ty żonglujesz innymi obowiązkami, takimi jak szkoła i rodzina. Zarobki ochroniarzy również są satysfakcjonujące. Agencja ochrony mienia oferuje zarobki w wysokości 4000 złotych brutto.