Ile kosztuje wynajem busa?


Transport / środa, 19 maja, 2021

Planujesz długą podróż? Nie chcesz lub nie możesz wybrać się tam własnym samochodem, ale marzysz o wysokim komforcie? Cóż, jest to dość popularny problem, z którym pomoże Ci się uporać wypożyczalnia samochodów. Jednak co, jeśli chcesz zabrać ze sobą więcej osób? Wtedy jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się być wynajęcie busa. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty, powstał ten krótki tekst, z którego dowiesz się między innymi tego, ile kosztuje wynajem busa, a także czym należy kierować się przy wyborze busa. 

Dlaczego warto jest postawić na wynajęcie busa?

Ile kosztuje wynajem busa?Cóż, przede wszystkim należy jasno zaznaczyć, że wynajem busa to zdecydowanie jeden z najlepszych pomysłów, jeśli chodzi o komfortowe podróżowanie w dużej grupie osób. Dlaczego? Z pewnością jesteś w stanie wyobrazić sobie jak bardzo uciążliwe mogłoby okazać się korzystanie z komunikacji typu pociągi lub też autobusy. Choć początkowo może wydawać się, że korzystanie z komunikacji zbiorowej jest bardziej ekonomiczną opcją, już po kilku podróżach można zauważyć, że jest to bardzo duży mit, którego należy unikać. Otóż zarówno pociągi jak i autobusy mają bardzo dużo wad, a jedną z największych przeszkód w korzystaniu z usług PKP lub PKS jest fakt, że nie dotrzesz nimi wszędzie tam, gdzie chcesz, nawet jeśli uwzględnisz różnego rodzaju przesiadki. Szybko może okazać się również, że kwota jaką musisz zapłacić za bilety jest ponad dwa razy większa niż koszt paliwa za tą samą trasę. Jak temu zaradzić? Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie oraz innym pasażerom stosunkowo niskich opłat oraz wygody podczas podróży jest oczywiście wynajęcie busa. Wynajem busa wbrew pozorom jest niezwykle prosty. Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć zaufaną firmę oferującą wynajem swoich samochodów. 

Polecamy uwadze:

Ile kosztuje wynajęcie busa?

Teraz, gdy wiesz już, dlaczego warto jest postawić na wynajęcie busa, na pewno chcesz zaznajomić się z orientacyjnymi opłatami, które wiążą się z korzystaniem z wypożyczonego auta. Niestety już na wstępie musisz wiedzieć, że nie da się jednoznacznie określić jaki będzie pełen koszt wynajęcia samochodu tego typu. Dlaczego? Otóż ceny mogą się różnić w zależności od wielu czynników, które często są zmienne. Czynniki, które mają największy wpływ na wysokość cen to między innymi:
– cennik wypożyczalni samochodów,
– model samochodu,
– rok produkcji wypożyczanego auta,
– silnik auta,
– okres, podczas którego będziesz korzystał z wynajętego samochodu (większość wypożyczalni udziela rabatu w przypadku wynajmu długoterminowego). 

Oraz wiele innych. Warto też wspomnieć, że niemałe znaczenie, jeśli chodzi o cenę, ma również wielkość wypożyczanego samochodu. W przypadku busa, można się zatem spodziewać nieco wyższych kwot. Do ostatecznej kwoty jaką zaproponuje wypożyczalnia, należy dodać jeszcze ubezpieczenie, które również może okazać się kosztowne. Mimo wszystko przy dłuższej podróży, wynajem auta z profesjonalnej wypożyczalni samochodów jest doskonałym pomysłem. 

Ile kosztuje wynajęcie busa dla 9 osób

Jeśli codziennie o wynajem busów 9 osobowych można pokusić się o podanie przybliżonej kwoty na jaką trzeba być gotowym. Oczywiście nie jest to ostateczna cena, ponieważ w wielu przypadkach może ona się różnić w zależności od sytuacji oraz wyżej wymienionych czynników. Uśredniając ceny kilku wypożyczalni samochodowych można jednak założyć, że cena za jednodniowe wypożyczenie 9 osobowego busa wynosi od 300 do 450 złotych. W przypadku wynajmu tygodniowego cena ta może ulec zmianie. W zależności od zasad wypożyczalni lub indywidualnych umów można spodziewać się sporej zniżki na tak zwanej dniówce lub też zaproponowanie zupełnie nowej ceny na cały tydzień. 

Czym kierować się podczas wypożyczania tego typu aut?

Jak łatwo można się domyślić wynajem aut dostawczych, a co za tym idzie również busów, jest znacznie trudniejszy niż wynajęcie samochodu osobowego. Wynajęcie busa często wiąże się również z większymi kosztami. Zakładając jednak, że masz w planach podróż z grupą osób, śmiało można stwierdzić, że cena na wynajem tego typu auta rozłoży się na uczestników wyjazdu. Wybierając auta, którym zamierzasz podróżować, postaw przede wszystkim na bezpieczeństwo. Podczas wizyty w wypożyczalni upewnij się co do tego, że auto jest w stu procentach sprawne oraz zdolne do jazdy. Mówiąc o wizycie w wypożyczalni, nie można zapomnieć o tak ważnym elemencie jakim jest wyposażenie samochodu. Komfort podczas jazdy to jedna z kluczowych rzeczy, o które należy zadbać. Jest to szczególnie ważne podczas długich tras. Pamiętaj o tym jakie są główne powody, dla których decydujesz się na wydatek związany z wynajęciem busa i weź to pod uwagę będąc w trakcie wybierania auta dla siebie oraz swoich pasażerów. Jeśli chodzi o wybór wyposażenia wypożyczonego samochodu, to bez wątpienia jest to kwestia indywidualna, na którą wpływ mają własne preferencje oraz potrzeby reszty członków grupy. Warto jest jednak zadbać o to, by auto posiadało klimatyzację.