Ile kosztuje masaż pleców w Polsce i za granicą?


Usługi, Zdrowie / czwartek, 15 kwietnia, 2021

Masaże w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Masaż tajski, rehabilitacyjny, czy balijski – wszystkie te typy cieszą się wielkim uznaniem. Niestety, ten sektor usług nie jest jeszcze w Polsce bardzo rozwinięty i w dalszym ciągu zdarzają się salony masażu oferujące horrendalne ceny, licząc na naiwność niedoświadczonych klientów. Jak więc znaleźć najlepszy salon? Jakie ceny powinny odstraszyć, a jakie są raczej standardem? Od czego zależy cena? W tym tekście, aby lepiej zaprezentować zjawisko różnorodności kosztów usług, skupimy się na masażu jednej części ciała, jaką są plecy. Zapraszamy do lektury!

 

Najpopularniejsze rodzaje masażu

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na wysokość należnej opłaty, jest wybrany rodzaj masażu. Cena masażu balijskiego, egzotycznego i mało spotykanego w nadwiślańskim kraju, będzie nieco wyższa niż tajskiego, ale to rehabilitacja wykonana przez profesjonalistę będzie najczęściej najdroższa. Pamiętaj, że zależnie od wielkości miasta, renomy salonu, czy nawet pochodzenia masażystów/masażystek, ceny będą się różniły,

 

Ceny w Polsce

Masaż balijski

Masaż balijski to najdelikatniejszy z opisywanych tutaj rodzajów. Polega na połączeniu refleksologii (masażu poszczególnych zakończeń nerwów), akupresury oraz aromaterapii. Ta ostatnia funkcja wynika z zastosowania wonnych olejków, pozwalających się zrelaksować i jeszcze głębiej odprężyć. Choć teoretycznie jest to masaż całego ciała, można spotkać salony, gdzie klient otrzymuje możliwość wyboru masowanej jego części. Zazwyczaj, decydując się na tego typu usługę, w średniej wielkości i renomy punkcie usługowym, musisz przygotować się na wydatek rzędu 160 złotych za 60 minut.

Masaż tajski

Masaż tajski to nieco “brutalniejszy” odpowiednik tego wykonywanego na rajskiej wyspie Bali. Po pierwsze, w klasycznym masażu tajskim nie używa się olejków eterycznych. Po drugie, Tajki wykonujące te zabiegi wręcz słyną z niesamowitej siły i skrupulatności, co przenosi masowanego na inny poziom doznań. Masowany musi przygotować się na mocny ucisk, gniecenie i ściskanie, a także wykorzystanie do masażu przedramion, łokci, czy nawet… stóp! Ceny tego typu zabiegów nie odbiegają znacząco od ich balijskich odpowiedników, aczkolwiek są nieco niższe i kształtują się na pułapie około 120 złotych za godzinę.

Masaż rehabilitacyjny

Ile kosztuje masaż pleców w Polsce i za granicą?Nazwa “masaż rehabilitacyjny” jest stosowana niemal zamiennie z “masaż leczniczy”, zresztą nie bez powodu. Najczęstszą drogą jaką przebywają pacjenci zanim trafią do gabinetu rehabilitacyjnego, jest uprzednie odbycie wizyty ortopedycznej, gdzie uzyskują skierowanie na taki zabieg. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług czysto komercyjnych, bez wystawionego skierowania. O ile dwa poprzednie masaże oparte są o tradycyjne metody pochodzące z państw dalekiego wschodu, o tyle fizjoterapeuci w swojej pracy opierają się na naukach pobranych na uczelni. Ten typ masażu skupia się najczęściej na jednej wybranej partii, ale możliwy jest też całościowy. Cena takiego zabiegu jest stosunkowo najwyższa i oscyluje w granicach 180 złotych za godzinę (np. w sieciach medycznych).

 

Sprawdź również:

 

Ceny za granicą

No dobrze, ale czy istnieje sposób, aby zostać wymasowanym taniej? Jak dać ulgę plecom, nie ponosząc takich kosztów? Jedną z odpowiedzi, choć dość wątpliwą z ekonomicznego punktu widzenia, jest skorzystanie z tych usług w kraju ich pochodzenia! Oczywiście, nie oszczędzisz prawdopodobnie wcale, jako że dodatkowym kosztem będą bilety do odległych krajów, ale w ramach ciekawostki warto zaznajomić się z taką informacją. Ile kosztują usługi w poszczególnych krajach?

Pewnie nikogo nie zdziwi odpowiedź, że jest znacznie mniej kosztownie niż w Polsce. Najtaniej jest na Bali. Powiązane jest to bezpośrednio z ogółem cen, ale także z większym dostępem do profesjonalistów, którzy w związku z tym zmuszeni są do konkurowania ze sobą ceną. Za godzinę masażu na rajskiej wyspie najprawdopodobniej zapłacisz około 60 tysięcy rupi, czyli w przeliczeniu 18 złotych! Niezwykle mało jak za taką rozkosz, prawda?

Tajlandia stanowi nieco popularniejszą destynację pośród turystów z całego globu. Bezpośrednio znajduje to odwzorowanie także w cenach tego typu usług. Za 60 minut odprężenia zapłacisz tu w przeliczeniu niespełna 30 złotych, a jeśli zażyczysz sobie użycia do tego celu także olejków eterycznych, rodem z balijskich salonów, to zapłacisz nawet 40 złotych.

Masaż rehabilitacyjny to zdecydowanie najdroższy typ zabiegu za granicami Polski. Jako, że ciężko wskazać kraj pochodzenia tej techniki, także i koszt jej wykonania jest uzależniony wyłącznie od ogółu cen w danym państwie. Nieco tańszy niż w naszym kraju będzie w krajach biedniejszych, a nawet kilkukrotnie droższy będzie w krajach zachodnich, jak Niemcy, czy Stany Zjednoczone.

Masaż to doskonała forma relaksacji i odprężenia. Decydując się na usługi konkretnego salonu nie wybieraj pochopnie. Zapoznaj się z cenami rynkowymi i wybierz nieodbiegający od nich ani w górę ani w dół. Pamiętaj, że zbytnia oszczędność może narazić się na niską jakość usług, a zbyt wysoka nie musi wcale się wiązać z wybitnym wykonaniem. Nie daj się oszukać!