Esperal w Poznaniu


Zdrowie / wtorek, 12 kwietnia, 2022

Esperal w Poznaniu, nazywany potocznie wszywką alkoholową, stanowi jedną spośród skutecznych metod walki z chorobą alkoholową. Za sprawą wywoływania negatywnych ubocznych efektów przez wszywkę po spożyciu napoju wyskokowego, pacjenci zniechęcają się do jego dalszego spożywania. Z uwagi na co, być może po pewnym czasie będą się w stanie wyleczyć z nałogu alkoholowego. Esperal w składzie zawiera czynną substancję o nazwie disulfiram, która w połączeniu z alkoholem powoduje niezwykle nieprzyjemne oraz szkodliwe efekty uboczne. Disulfiram w roli substancji czynnej występuje nie tylko pod postacią alkoholowej wszywki, ale też w tabletkach. Z uwagi na przymus codziennego zażycia tabletki, pacjenci decydują się, jednak na tak zwaną wszywkę.

Wszywka alkoholowa – jak działa?

Każdy z pacjentów zanim podejmie decyzję odnośnie do poddania się zabiegowi wszycia esperalu, powinien poznać zasadę jego działania. Esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/, czyli alkoholowa wszywka w Poznaniu zawiera w sobie czynną substancję noszącą nazwę disulfiram. Po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, może ona spowodować sporo niezbyt przyjemnych reakcji. Zalicza się do nich chociażby uczucie gorąca, kołatanie serca czy potliwość. Także pulsujące bóle głowy, spore zaczerwienienie na twarzy, nudności czy wymioty. Podczas spożycia większych ilości alkoholu, może dochodzić do spadków wartości tętniczego ciśnienia, psychicznych zaburzeń czy też zaburzeń w obrębie rytmu serca.

Esperal w Poznaniu
Esperal w Poznaniu

Nawet niewielkie dawki alkoholu znajdujące się w płynach do płukania ust, lekach oraz syropach, jak również w środkach o działaniu rozgrzewającym i w kosmetykach w reakcji z esperalem, mogą prowadzić do występowania efektów ubocznych. Jeżeli pacjent wypije alkohol mając pod skórą esperal, przykre dolegliwości mogą potrwać do kilku godzin. Dlatego też pacjenci w obawie przed przykrymi konsekwencjami rezygnują ze spożywania alkoholu. Dzięki temu po pewnym czasie mogą się pozbyć swojego nałogu. Czas oddziaływania esperalu, to 8-12 miesięcy, po takim czasie pacjent może być zdecydowany na kolejny zabieg.

Przeciwwskazanie do leczenia przy pomocy alkoholowej wszywki, stanowi głównie stan nietrzeźwości danej osoby. Również nadwrażliwość albo uczulenie na substancję czynną. Także schorzenia w obrębie układu krążenia, psychiczne zaburzenia, jak chociażby samobójcze próby. Oczywiście również spożywanie alkoholu w przeciągu ostatniej doby przed przeprowadzeniem zabiegu. Trzeba mieć na względzie, iż pacjent powinien zdecydować samodzielnie o podjęciu się leczenia z nałogu. Wyłącznie silna wola oraz motywacja do działania przynoszą odpowiednie rezultaty. Wszelakie próby szantażu, namawiania oraz przymuszania do podejmowania leczenia nie będą przynosiły pozytywnych efektów.

Zabieg wszycia esperalu – na czym właściwie polega?

Esperal może być dawkowany na różne sposoby. W USA, Wielkiej Brytanii czy w wybranych europejskich krajach preferowana forma to tabletki, które trzeba brać każdego dnia. Taka metoda może być, jednak niebezpieczna, ponieważ pacjent, którego pociąg do alkoholu jest jeszcze dosyć silny, może pominąć dawkę leku, oczyścić organizm z esperalu i powrócić do nałogu.

W naszym kraju, esperal stosowany jest pod postacią antyalkoholowych tabletek wszywanych pod powierzchnię skóry, zwykle pod łopatką albo w okolicy pośladków w dawce, która stopniowo się rozpuszcza przez 8 do 12 miesięcy. Zabieg zaimplantowania esperalu nie trwa zbyt długo, zaś jego efekty są dużo trwalsze aniżeli w wypadku użycia leku pod postacią doustnych tabletek. Jaki jest, jednakże przebieg samego zabiegu?

Pierwszym z etapów przygotowawczych będzie niewątpliwie detoks. Organizm danego pacjenta musi być przed zabiegiem bardzo dokładnie oczyszczony z pozostałości alkoholu, ponieważ wszywka z esperalem do skażonego za pomocą alkoholu organizmu, mogłaby by być niezwykle niebezpieczna. Chirurg mający zająć się docelowo przeprowadzeniem zabiegu musi się wcześniej upewnić, iż pacjent rozumie ryzyko mające związek z połączeniem kuracji esperalem z alkoholem – pacjenci dobrowolnie decydujący się na wszywkę, muszą być świadomi związanych z tym konsekwencji oraz możliwych powikłań, jeżeli ich pociąg do napojów wyskokowych okaże się być silniejszy, aniżeli świadomość podejmowanego ryzyka jego wypicia.

Kiedy lekarz dostanie zgodę od pacjenta na poczet rozpoczęcia zabiegu, zaczyna procedurę od wstrzyknięcia znieczulenia miejscowego, za sprawą którego pacjent nie będzie odczuwać bólu w czasie zabiegu. Znieczulenie osiągnie pełną skuteczność najczęściej po upływie 20 minut, po których możliwe jest przystąpienie do odpowiedniego etapu całości procedury.

Chirurg zaczyna pracę od zrobienia małego nacięcia na skórze w miejscu, w którym lek Esperal ma być zaszyty. Najbardziej rozpowszechnionym miejscem, jest okolica łopatek albo pośladków – leku umieszcza się głębokości paru centymetrów w mięśniu, pod powięzią, nie pozwalając tym samym na samodzielne usunięcie tabletek po skończonym zabiegu przez pacjenta. Zabieg wszywania esperalu, musi być zawsze zakończony zakładaniem szwów, które trzeba usunąć po upływie 10 dni, zależnie od tempa gojenia się powstałej rany.

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl