Co warto wiedzieć o eleganckim ubiorze?


Moda / poniedziałek, 30 września, 2019

Co warto wiedzieć o eleganckim ubiorze? Jak wiadomo wygląd jest wizytówką człowieka. W związku z tym faktem wiele osób przykłada do niego szczególną wagę. Na wyżej wspomniany składa się między innymi ubiór, fryzura, a w przypadku kobiet również makijaż i pomalowane paznokcie. Część osób stara się podążać za najnowszymi trendami modowymi, w związku z czym ich styl zmienia się jak w przysłowiowym kalejdoskopie. Są jednak i takie osoby, którym zależy głównie na tym, aby przede wszystkim wyglądać elegancko, a przy okazji również i modnie. Co zatem zrobić, aby osiągnąć wymarzony efekt i zawsze wkładać na siebie eleganckie stylizacje? O tym powiemy sobie właśnie w przedmiotowym artykule. 

Elegancki ubiór – czyli jaki?

Co warto wiedzieć o eleganckim ubiorze?
Co warto wiedzieć o eleganckim ubiorze?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że elegancki ubiór powinien być skromny, drogi oraz tradycyjny. Co rozumieć pod wyżej wymienionymi epitetami? Otóż w przypadku skromności outfitu chodzi głównie o to aby nie wywoływał on dwuznacznych skojarzeń i nie działał w sposób pobudzający na inne osoby. Ponadto co istotne, nie powinien za bardzo rzucać się w oczy czyli być nadto kolorowy, wzorzysty czy posiadać błyszczące elementy. Jeżeli mówimy o eleganckim ubiorze używając stwierdzenia, że powinien być on drogi, to przede wszystkim mamy na myśli jego dobrą jakość i producenta z najwyższej półki. Wysokiej jakości materiały są od razu zauważone nawet przez laików, ponieważ prezentują się niezwykle okazale i dodają uroku stylizacji. Kolejną ważną kwestią są marki ubrań. Moda ekskluzywna i premium to najwyższa forma elegancji, która niewątpliwie warta jest swojej ceny. Ostatnią cechą eleganckiego ubioru jest jego tradycyjność. Pod tym pojęciem kryje się krój i fason, który od lat nie wychodzi z mody, a co za tym idzie jest klasyczny i uniwersalny. Co najważniejsze nie powinien on posiadać absolutnie żadnych znamion ekstrawagancji.

Harmonia – podstawowa zasada w tworzeniu eleganckich stylizacji

Zestawiając ze sobą kolejne elementy garderoby musimy pamiętać o tym, że moda ekskluzywna i premium powinna przede wszystkim cechować się zharmonizowanym wyżej wspomnianych. Chodzi przede wszystkim o to, aby ze sobą współgrały tworząc idealną całość. Przykładowo, jeżeli postawimy na czerwoną koszulę i czarne spodnie, to nie dobierajmy do niej żółtej torebki i zielonych butów, tylko postawmy na stonowane dodatki, które będą pasowały do pozostałych elementów garderoby, a ponadto nie będą zbyt krzykliwe.

Jakie dodatki modowe można zastosować w eleganckich stylizacjach?

Jeżeli dobieramy do naszego outfitu skarpetki, krawat, obuwie, pasek, rękawiczki czy torebkę, a także biżuterię musimy mieć świadomość tego, że moda ekskluzywna i premium powinna stanowić z nimi spójną całość. W związku z powyższym warto abyśmy kierowali się między innymi następującymi zasadami: dobierając do stylizacji torebkę pamiętajmy o tym, że powinna ona występować w takim samym kolorze jak pasek i buty. Jeżeli jednak decydujemy się na założenie długich kolczyków, wówczas zrezygnujmy z dobierania naszyjnika. To samo działa w drugą stronę. Jeżeli nasz outfit planujemy wzbogacić o naszyjnik, zrezygnujmy z zakładania kolczyków. Pamiętajmy, że podstawą eleganckiej stylizacji jest minimalizm, którym powinniśmy się kierować.

Gdzie zaopatrywać się w eleganckie elementy garderoby?

Jeżeli interesuje nas moda ekskluzywna i premium  to możemy ją nabyć na kilka sposobów. Pierwszym są sklepy stacjonarne mieszczące się np. w galeriach handlowych oferujące drogą i elegancką odzież. W związku z tym, że obecnie Internet króluje w różnorodnych sferach naszego życia, możemy również dokonywać zakupu w sklepach internetowych jak i na stronach aukcyjnych, gdzie swój asortyment oferują rozmaici producenci. Dobrym pomysłem są zakupy w sklepach typu second hand. Sprawdzają się one szczególnie w przypadku osób, które nie lubią przepłacać, ale jednocześnie stawiają na odzież z najwyższej półki. Na stronach z ogłoszeniami lokalnymi także niejednokrotnie można znaleźć używaną, markową odzież.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas kompletowania eleganckiej stylizacji?

Aby móc w stu procentach prezentować się dobrze, ważnym jest odpowiednie dostosowanie poszczególnych elementów garderoby do swojej figury, typu urody oraz wieku. Jeżeli pominiemy którąkolwiek z powyższych kwestii, to możemy niestety mieć problem z osiągnięciem wymarzonego efektu. W związku z tym,  jeżeli jesteśmy osobami z nadprogramowymi kilogramami wówczas unikajmy zakładania bardzo obcisłych elementów garderoby. Jeśli zaliczamy się do osób niskich to w przypadku kobiet wybieranie spodni typu rybaczki lub spódnic do połowy łydki nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ optycznie nas jeszcze bardziej zmniejszy. Osoby otyłe nie powinny wkładać na siebie odzieży w poprzeczne paski, a raczej stawiać na te z pionowymi. Wybierając długie kolczyki warto, aby mieć świadomość, że jeżeli cechuje nas krótka szyja to z całą pewnością nie będzie nam w nich do twarzy. Tego typu przykładów można wymieniać naprawdę sporo. Warto jednak opanować podstawy jakimi charakteryzuje się moda ekskluzywna i premium i twardo się ich trzymać.