Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość nad morzem?


Nieruchomości / wtorek, 20 lipca, 2021

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość nad morzem? Każdy z nas potrzebuje czasem chwili wytchnienia, odpoczynku, ucieczki od codzienności. Właśnie w tym celu wymyślono wakacje. W Polsce niezmienną popularnością cieszy się urlop spędzany nad Morzem Bałtyckim. Z roku na rok widać wzrastającą ilość turystów i z tego powodu ciągle rozbudowywana jest baza noclegowa. W sezonie bardzo trudno znaleźć miejsce w tak zwanej kwaterze prywatnej czy pokój w hotelu. I tutaj można upatrywać możliwości ulokowania kapitału i zarobienia pieniędzy. Coraz więcej turystów ceni sobie prywatność w czasie pobytu na wakacjach. Kwatery ze wspólną łazienką na korytarzu już dawno odeszły do lamusa. Poszukiwane są nie tylko pokoje o podwyższonym standardzie, ale przede wszystkim apartamenty i mieszkania do wynajęcia w całości.

W dobie światowych kryzysów, ogólnoświatowej inflacji a szczególnie z powodu spadku wartości pieniądza w Polsce, nie warto trzymać pieniędzy na lokatach bankowych. Dlatego powinniśmy pomyśleć nad tym, by pieniądze bezpiecznie zainwestować.

Jedną z takich form inwestowania jest zakup nieruchomości, a szczególnym przypadkiem zakup lokalu z zamiarem najmu. Wśród wielu rozwiązań warto rozważyć możliwość zakupu nieruchomości nad polskim morzem. Mimo że mieszkanie takie nie koniecznie będzie najmowane cały rok, to stopa zwrotu jest na tyle wysoka, by rozważyć takie ryzyko. Nie ulega wątpliwości, że jest to jednak dla wielu osób ogromne przedsięwzięcie i tym samym spore wyzwanie, nie tylko finansowe. Trzeba się do tego dobrze przygotować i zastanowić jaki lokal kupić i gdzie.

Na co zwrócić uwagę inwestując w nieruchomości nad morzem?

nieruchomosci olbia sardyniaNie ma takiej inwestycji, która nie byłaby obarczona, chociażby niewielkim ryzykiem. Dlatego lokując nasze pieniądze w nieruchomości nad morzem, musimy dobrze przemyśleć decyzję. Rozważyć wszystkie za i przeciw, zaplanować działania, a także dobrze wybrać lokalizację naszej inwestycji.

W pierwszej kolejności musimy rozważyć, w jakiej miejscowości chcemy dokonać zakupu. Obiekty w miejscowościach mniejszych czy mniej popularnych będą sporo tańsze, przyniosą nam jednak mniejsze zyski. Zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w takiej miejscowości, do której turyści przyjeżdżają nie tylko w lipcu i sierpniu. Miejscowości bliżej niemieckiej granicy, czy takie, w których znajdują się sanatoria, cieszą się popularnością przez cały rok.

Następnie powinniśmy wybrać rodzaj obiektu, którym jesteśmy bardziej zainteresowani, czy ma to być mieszkanie, czy raczej apartament w obiekcie hotelowym. Jeżeli mieszkanie https://marina-developer.pl/nowe-mieszkania-i-apartamenty-nad-morzem/, to czy zakupimy je na rynku wtórnym, czy pierwotnym? Oba te rozwiązania warto rozważyć.

Dokonując zakupu, powinniśmy również zwrócić uwagę na udogodnienia takie jak parking czy winda. Czy lokal ma balkon albo trawnik, jaka jest odległość od morza i czy jest dostęp do WiFi, które jest już teraz wymaganym standardem.

Zakup mieszkania na wynajem – nowe czy z rynku wtórnego, jakie duże?

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość nad morzem?Bum budowlany trwa. Nowe mieszkania i domy powstają jak grzyby po deszczu. Sytuacja taka dotyczy również miejscowości letniskowych nad polskim morzem. Z tego powodu wybór nowych obiektów możliwych do zakupu jest w miarę bogaty. Jednak kupno nowego mieszkania jest rozwiązaniem zdecydowanie droższym niż kupno podobnego lokalu na rynku wtórnym. Warto rozważyć nabycie mieszkania używanego, szczególnie że są one często zlokalizowane w centrum miejscowości. Mogą się znajdować blisko atrakcji turystycznych, a nawet w pobliżu plaży. Utrudnieniem w tym drugim rozwiązaniu może być to, że sami musimy załatwić wszystkie formalności. W przypadku nowego wiele formalności wykona za nas deweloper.

Mieszkanie zakupione w miejscowości letniskowej może nam przynieś spore korzyści. Prawdopodobnie nie będzie one wynajmowane cały rok, jednakże ceny najmu na krótki okres są dużo wyższe niż przy standardowej umowie na dłuższy czas.

Jak duże powinno być mieszkanie? Wydaje się, że kawalerka nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto zdecydować się na kupno mieszkania https://linos.pl/mieszkania-nad-morzem/ dwupokojowego, które będzie pełniło funkcję apartamentu wakacyjnego. Taki lokal łatwiej wynająć, ponieważ turyści to często rodziny z dziećmi. Może go także wynająć grupa znajomych, przyjaciół. Ważnym dodatkiem będzie taras lub kawałek trawnika.

Zastanówmy się także, kto będzie administrował wynajmowaniem naszego mieszkania, szczególnie kiedy mieszkamy daleko od najmowanego lokalu.

Inwestycja w apartament

Kolejnym rozwiązaniem jest inwestycja w apartament albo hotel typu condo. System taki polega na tym, że inwestorzy kupują poszczególne apartamenty, z których składa się resort hotelowy. Obiekt taki często wyposażony jest w dodatkowe udogodnienia i atrakcje jak basen, siłownia, restauracja. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest to, że budynek jest administrowany. Zorganizowany jest system rezerwacji, sprzątanie pokoi, zabezpieczenie obiektu. Ciągle jednak zachowujemy własność lokalu i sami możemy rezerwować bezpłatny pobyt w czasie urlopu, a nawet tam zamieszkać na dłużej.

Do każdej inwestycji należy podchodzić ze spokojem i rozwagą. Nie każdy zakup przyniesie nam spodziewane zyski. Mimo to staniemy się właścicielami nieruchomości nad morzem w Sardynii https://sardynianieruchomosci.pl/, z której w każdej chwili będziemy mogli skorzystać.